huseyin@kandulu.com 0532 053 98 75

Endo-Lifting Riskleri Nelerdir?

yuzgerme

İşlem bölgesinde  enfeksiyon: Kullanılan maddenin temelde cerrahi bir  dikiş materyali olması  nedeni ile reaksiyon gelişme olasılığı çok  azdır. Enfeksiyon ancak dışarıdan  oluşabilecek bir bulaşma ile ya da  bölgeye daha önce başka bir kalıcı dolgu  malzemesi uygulanmış ise  karşımıza çıkabilir. Enfeksiyon bulguları işlem  bölgesinde kızarıklık,  ağrıda artış, aşırı hassasiyet, vücut ısısında yükselme şeklindedir.
Erken ve geç dönemde  oluşacak bir diğer sorun asimetrilerdir.  Endo-iifting esnasında her iki bölgede  simetrik alanlarda benzer  işlemin yapılması, eğer zaten bir asimetri mevcutsa  bunun dengelenmesi  için farklı oranlarda askılıma yapılması hedeflenir. Ama  erken  dönemlerdeki asimetriler genellikle oluşan ödeme bağlıdır. Vücudun her   tarafına aynı işlem yapılmasına karşın gelişebilecek ödem aynı  olmayabilir.

Ödeme bağlı asimetriler  hızlı bir şekilde düzelir. Kalıcı  asimetrilerde revizyon adı verilen küçük  ilave işlemler gündeme  gelebilir.
Uygulama bölgesinde  uyuşukluk veya aşırı hassasiyet nadiren karşımıza  çıkabilecek bir sorundur.  Bölgenin masajlarla yumuşatılması, duyunun  daha çabuk bir şekilde düzelmesine  yardımcı olabilir. Endo-lifting  vücut kontürünüze önemli katkılar sağlayacak  bir uygulamadır.